filmy produktowe

4 powody, które przekonają Cię, że potrzebujesz filmu produktowego.

Jako konsumenci lubimy wiedzieć dokładnie co kupujemy i jak dany produkt wygląda na żywo. W dzisiejszej dobie zakupów online dużą rolę odgrywają zdjęcia danego artykułu, a także coraz bardziej popularne staje się dodawanie filmików o produkcie. Nikt nie lubi kupować nic w ciemno, dlatego oferty bez zdjęć przynoszą dużo mniejsze efekty sprzedażowe, niż te, które posiadają fotografie czy filmy.

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Szukając danego produktu w internecie niewątpliwie można znaleźć wiele sklepów online, które ten produkt posiadają w ofercie. Przeglądając kilka z nich zauważymy, że prezentacja artykułu niewiele różni się od siebie – jest nazwa produktu, opis, zdjęcia. Są to najważniejsze elementy, na które klient zwraca uwagę, aczkolwiek warto zastanowić się czym wyróżnić się na tle konkurencji i zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie. Wówczas świetnym rozwiązaniem jest dodanie filmu produktowego, który zaprezentuje szczegółowo daną rzecz i przekaże wszystkie niezbędne informacje potencjalnemu nabywcy. Klient, który obejrzy filmik, oszczędza swój czas na szukanie parametrów artykułu w sieci na wielu stronach, ma klarownie opisany i pokazany produkt na video i nie musi iść do sklepu, aby poznać tą rzecz na żywo. My, jako sprzedawcy, skracamy klientom drogę od wyszukania produktu, zapoznania się z jego danymi, do momentu zakupu w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Filmy produktowe ułatwiają i przyspieszają zakupy, a dodatkowo wyróżniają firmę wśród konkurencji.

Większa sprzedaż i mniej zwrotów

Osoba, która chce kupić dany produkt i trafi na filmik prezentujący tą rzecz nie będzie musiała dalej przeszukiwać internetu, ponieważ wszystkie informacje dostanie w jednym miejscu. Co za tym idzie – sprzedaż na stronie zwiększy się, ponieważ przyciągnie więcej zainteresowanych osób i będzie mniej zwrotów oraz reklamacji. Dlaczego? Dlatego, że osoba kupująca dowiedziała się dokładnie jak produkt wygląda, jak się go używa, ile kosztuje i jakie ma parametry. Generuje to większą świadomość zakupu i nabywca nie ma podstaw do tego, aby przedmiot zwrócić. Jeżeli film produktowy jest dobrze przygotowany, prezentuje wszystkie niezbędne informacje o sprzedawanej rzeczy, to klient kupując wybraną rzecz nie podejmuje żadnego ryzyka zakupowego. Wie dokładnie co kupuje i jakie zastosowanie ma ten produkt, przez co jego zakupy stają się bardziej przemyślane i trafniejsze. Natomiast sprzedawca, który zamieszcza filmy o swoich produktach zyskuje mniej zwrotów, dzięki czemu oszczędza czas i pieniądze na kosztach przesyłek.

Lepsze pozycjonowanie strony

Jak wiadomo – w wyszukiwarkach internetowych filmy mają większą wartość niż artykuły tekstowe, np. opisy. Dobrze przygotowane video zamieszczone w serwisie YouTube czy na stronie internetowej sklepu może pojawić się wysoko w wyszukiwarce Google, a nawet trafić do sekcji Filmy Google. Jeżeli potencjalny klient będzie szukał danej rzeczy w internecie, to Google automatycznie podpowie mu Twój film produktowy, co zwiększy ruch na stronie oraz sprzedaż. Zasięg Twojej strony internetowej będzie rósł, tak samo jak ilość kliknięć i zakupów. Filmy produktowe to bardzo dobry sposób na skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego.

Budowanie marki w internecie

Video produktowe można zamieścić na stronie www firmy, w serwisie YouTube, a także w mediach społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram. Pozwoli to nie tylko pozyskać nowych odwiedzających, ale też zbudować markę w internecie, która kojarzyć się będzie ze świetnymi prezentacjami oferowanych produktów. Potencjalny kupujący ma dostarczoną pełną wiedzę w jednym miejscu, podejmuje bardziej świadomy zakup i jest zadowolony ze swojego wyboru, dzięki czemu z nowego klienta może stać się stałym. Filmy produktowe to świetne i niedrogie rozwiązanie dla sklepów internetowych, które może przerodzić się w naprawdę duże zyski.


—-

Nasz przykładowy film produktowy: